1. 6. 2022

Prácou v nemecku Vám vzniká nárok na nemecké prídavky na deti

  • #Prečo Nemecko

Pracujete v Nemecku a máte deti? V tak prípade Vám môže vzniknúť nárok na nemecké prídavky na deti. Splnením niekoľkých podmienok získate vyššie prídavky ako sú tie, ktoré by ste poberali doma na Slovensku.

Čas čítania: < 1 min.
Autor
lukas

Čo všetko musíte splniť, aby Vám „vyšli“ nemecké prídavky na deti 

Ak chcete poberať nemecké prídavky, musíte byť zamestnaný na nemeckú pracovnú zmluvu, mať nemecké sociálne poistenie a platiť dane. Následne môžete poberať prídavky v Nemecku na deti do 18. rokov, alebo v prípade vysokoškolských študentov do 25. roka života. Pri žiadosti o nemecké prídavky potrebujte rodné listy svojich detí, pracovnú zmluvu a doklad o pobyte. Vyplácané sú maximálne 6 mesiacov späť, takže je najlepšie o nich požiadať čo najskôr.

Prídavky na deti v Nemecku sú vyššie ako na Slovensku

Práca v Nemecku má nesporne množstvo výhod. Na prvom mieste je finančné ohodnotenie, ktoré je určite lepšie ako to, ktoré by ste dostali za rovnakú prácu doma na Slovensku. Ďalšie benefity sociálneho či zdravotného zabezpečenia tiež nie sú na zahodenie. Kindergeld (prídavok na dieťa) za rok 2021 je vo výške 219 € mesačne pre prvé a druhé dieťa. Na tretie dieťa  je vyplácaných 225 € mesačne, na štvrté a každé ďalšie 250 €. Ak však poberáte prídavky na Slovensku bude suma Kindergeldu o tieto dávky znížená.

Nemusíte na všetko myslieť sami 

Spoločnosť Edymax má bohaté skúsenosti a dlhú históriu so sprostredkovaním práce v Nemecku, ktoré patrí k ekonomickým gigantom Európy. Sme experti na  nemecký trh práce. Spolupracujeme so špičkovými odborníkmi na vrátenie daní zo zahraničia, ktorí pracujú v spoločnosti TJ-Legal. Tí Vám radi pomôžu a poradia s prídavkami na deti v Nemecku.