Najčastejšie otázky o práci v Nemecku

V prípade, že nenájdete odpoveď na niektorú z tém, neváhajte kontaktovať naše kolegyne z náboru, radi Vám poskytnú všetky doplňujúce informácie.
Pred vycestovaním do Nemecka
Aký je postup?
  1. Zareagujte na niektorú z našich pracovných príležitostí.
  2. Následne Vás budú kontaktovať naše kolegyne z náboru s aktuálnymi pracovnými ponukami. Zašleme Vám detailné informácie k jednotlivým ponukám a zodpovieme všetky prípadné otázky.
  3. Následne vyriešime potrebnú dokumentáciu k nástupu. Budeme od Vás potrebovať výpis z registra trestov, ktorý si na počkanie vybavíte na každej pošte a vyplniť dokumenty dôležité na prípravu Vašej pracovnej zmluvy.
  4. Vycestovať za novou prácou môžete už o pár dní (v ideálnom prípade aj nasledujúci deň).
Musím ovládať Nemecký jazyk?

Dokážeme Vás zamestnať aj bez znalosti nemeckého jazyka a to na projekty, kde už s nami pracuje väčšia skupina Slovákov alebo Čechov, prípadne si to nevyžaduje povaha práce.

Požiadavky na jazykové znalosti závisia od konkrétnej pozície. Pri niektorých pozíciách si povaha práce vyžaduje lepšiu znalosť nemčiny, prípadne angličtiny.

Môžeme sa zamestnať ako pár (skupina)?

Samozrejme, zamestnávame množstvo párov (skupín). Stačí aby ste nás informovali, že máte záujem pracovať spolu ako pár (skupina) a my Vám ponúkneme najvhodnejšiu pracovnú ponuku.

Štandardne Vám budeme zabezpečovať spoločné ubytovanie a smeny.

Účtujete si za sprostredkovanie práce nejaké poplatky?

Samozrejme nie! Všetky naše služby sú Vám k dispozícii bezplatne.

Akú pracovnú zmluvu dostanem?

U násbudete zamestnaný na Nemeckú pracovnú zmluvu a budeme za Vás odvádzať sociálne, zdravotné a dôchodkové poistenie podľa zákonov platných v Nemecku.

Všetky dôležité informácie Vám zašleme pred vycestovaním na email a pracovnú zmluvu podpíšete už priamo s Vašim koordinátorom v Nemecku.

Ako je to s vycestovaním do Nemecka?

Pred vycestovaním Vám pošleme kontakt na Vášho koordinátora v Nemecku, spolu s adresou ubytovania. S koordinátorom si následne dohodnete miesto a čas Vášho príchodu do Nemecka.

Viete vycestovať vlastným autom, prepravcom, vlakom alebo autobusom.

Preplácanie nákladov na dopravu pri nástupe do zamestnania je individuálne, podľa konkrétneho projektu. Informujte sa prosím u Vášho náborového pracovníka alebo Koordinártora.

Ako je to s ubytovaním (forma, náklady)?

Ubytovanie zabezpečujeme štandardne vo víkendových domoch alebo bytoch, v závislosti od vyťaženia ubytovacích kapacít v danej lokalite. Zamestnanci bývajú štandardne 2-ja na izbe (napr. 2 páry v 2-izbovom byte).

Náklady na ubytovanie znáša zamestnanec, pričom my ako zamestnávateľ Vám poskytneme príspevok na ubytovanie, prípadne pri niektorých pozíciách uhradíme celé nájomné.

Poskytujete zálohy?

Áno, ak potrebujete poskytneme Vám v začiatkoch zálohy. Zálohy poskytujeme už po prvom odpracovanom týždni vo výške 70€ / týždeň.

V Nemecku
Môžem požiadať o vrátenie dane z Nemecka?

Vrátenie daní z Nemecka

Aj keď odpracujete v Nemecku iba niekoľko mesiacov, pravdepodobne Vám vznikne nárok na vrátenie dane. Ide o slušnú sumu, pohybujúcu sa v stovkách eur (často aj viac než 1.000 €). Žiadať o nich môžete jedine podaním nemeckého daňového priznania.

Získať maximálnu možnú sumu Vám pomôže naša partnerská spoločnosť TJ-Legal, s.r.o.

Kontakty:

E-mail: kontakt@tj-legal.com
Tel.: +421 51 321 5211
Web: https://tj-legal.com/vratenie-dani/vratenie-dani-z-nemecka

Môžem v Nemecku požiadať o prídavky na deti?

Rodinné prídavky v Nemecku

Ak máte deti, tak prácou v Nemecku Vám vzniká nárok na poberanie detských prídavkov, aj keď sú deti na Slovensku. Ich výška na jedno dieťa sa môže vyšplhať až na 2 628 € za rok.

Získať maximálnu možnú sumu na každé dieťa Vám pomôže naša partnerská spoločnosť TJ-Legal, s.r.o.

Kontakty :

E-mail: kontakt@tj-legal.com
Tel.: +421 51 321 5211
Web: https://tj-legal.com/rodinne-pridavky/pridavky-na-dieta-nemecko