Práca v Nemecku s ubytovaním

Túžite po lepšej práci v Nemecku? S ubytovaním si nerobte starosti - v Areon zabezpečujeme bývanie pre všetkých našich viac ako 200 zamestnancov v celom Nemecku.

O ubytovanie sa postaráme my!

Pre našich zamestnancov poskytujeme nasledovné typy ubytovania:

  • Víkendové domy
  • Nájomné byty
  • Penzióny

Samozrejmosťou je štandardné vybavenie (práčka, mikrovlna, TV, wifi, atď.).

Pracovné ponuky s ubytovaním

Cena za ubytovanie

Samozrejme sa snažíme, aby výdavky na bývanie boli čo najnižšie. V závislosti od konkrétnej práce, ktorú si unás vyberiete Vám poskytujeme:

  • Príspevok na ubytovanie:
    Ubytovanie je pre Vás z väčšej časti dotované našou spoločnosťou. Vy si doplácate len max. do 200€ / mesiac (samozrejme až z výplaty).
  • Plne hradené ubytovanie:
    Pri niektorých kvalifikovaných pozíciách ako napr. zvárač, zabezpečujeme aj plne hradené ubytovanie.

Môžem si nájsť vlastné ubytovanie?

Ubytovanie v Nemecku nie je lacná záležitosť. Samozrejme záleží aj od konkrétneho regiónu a oblasti, v ktorej pracujete, ale paušálne platí, že nájomné je výrazne drahšie ako na SK / ČR.

Netreba zabúdať na fakt, že prenajímatelia si okrem nájomného dopredu účtujú aj kauciu (vo výške mesačného nájmu) a hlavne na skutočnosť, že si vyžadujú k nahliadnutiu min. 3 posledné výplatné pásky zo zamestnania v Nemecku. Čiže pre väčšinu ľudí táto alternatíva zo začiatku neprichádza do úvahy.

Časť našich zamestnancov si však je schopná po niekoľkých odpracovaných mesiacoch v Nemecku nájsť aj vlastné ubytovanie – presne také po ktorom túžia.

Pracovné ponuky s ubytovaním

Všetci zamestnanci Areon majú ubytovanie zabezpečené a z väčšej časti dotované našou spoločnostou. Hlavne v prvých mesiacoch / rokoch je to najlepšia a najvýhodnejšia varianta ako bývať v Nemecku.

Príbehy naších zamestnancov

"Super prístup: od komunikácie ohľadne podmienok prijatia do práce, cez pomoc koordinátora, až po samotnú prácu. Môžem iba odporučiť.

Celkovo som v Nemecku veľmi spokojný. Sme tu fajn partia a vo voľnom čase objavujeme krásy Bavorska."

Martin Holý
Bavorsko, Skladník

Išla som do Nemecka hlavne za cieľom naučiť sa cudzí jazyk. Z počiatku som sa hambila povedať čo i len slovo a teraz nemám problém komunikovať aj s nemeckými kolegami.

Vycestovať za prácou do Nemecka bolo jedno z mojich najlepších rozhodnutí.

Jana Konceliková
Bavorsko, Výrobná pracovníčka

Na Slovensku nás s manželkou prepustili kôli Covidu v máji 2021. O mesiac neskôr padlo rozhodnutie skúsiť šťastie v zahraničí.

Teraz to bude už druhý rok čo pracujeme pre Areon. Keď mala fabrika v ktorej sme pracovali problémy, ihneď sme mohli nastúpiť na ešte lepšie miesto v inej veľkej nemeckej spoločnosti.

Tomáš a Mariana Zelinoví
Bavorsko, Vodič VZV a skladníčka

Pracujem v Nemecku už 3-tí mesiac a môžem spokojne povedať, že moja životná úroveň stúpla.

Deti mám už dávno samostatné a nič ma už v podstate na Slovensku nedržalo. Okrem toho, plat som mal u nás v miestnej fabrike ozaj mizerný, takže teraz som výrazne prilepšil.

Dalibor Kakavčík
Bavorsko, Pracovník vo výrobe

Začiatky boli pre mňa celkom ťažké, keďže som po nemecky nevedela v podstate ani slovo. Keďže som komunikatívny typ, celkom ma to hnevalo.

Teraz s úsmevom spomínam na moje začiatky v Areon a všetky vtipné situácie ktoré plynuli z mojej neznalosti nemčiny. Určite odporúčam všetkým, ktorí sa chcú v živote posunúť ďalej.

Anastázia Sladecká
Bavorsko, Skladníčka

Odchádzali sme spolu ako frajeri z gympla, teraz sme už 1 rok manželia a čakáme prírastok. Nemecko sa pomali stáva našim druhým domovom.

Ďakujeme Areon za príležitosť a podporu pri našich začiatkoch. Teraz sa snažíme my pomáhať novým kelegom.

Natia a Roman Bodnárovci
Bavorsko, Skladníci

Nemal som prakticky žiadne skúsenosti a ani s nemčinou to nebolo bohvie čo. No hneď od prvého dňa na sebe tvrdo pracujem a teraz už cítim uznanie aj zo strany nemeckých kolegov.

Určite sú aj ťažšie chvíle, namä keď zachýba rodina, ale nelutujem. Som sám sebe pánom a práca ma napĺňa.

Juraj Kerkesz
Bavorsko, Zvárač

Pracovné ponuky – s ubytovaním

Nenašiel si ponuku pre teba? Nevešaj hlavu.

Vďaka dlhodobej spolupráci s našimi partnermi, poprednými nemeckými spoločnosťami, sme schopný konštatne Vám prinášať zaujímavé pracovné príležitosti.