9. 6. 2023

Práca na vysokozdvižnom vozíku v Nemecku

  • #Pracuj v Nemecku

Práca v skladoch v Nemecku patrí medzi najvyhľadávanejšie pracovné pozície pre Slovákov a Čechov. Práca na VZV v Nemecku ponúka vyššie platy, dobré pracovné podmienky a nové skúsenosti.

Čas čítania: 2 min.
Autor
Juraj Wertlen
Marketing Manager

Skladníci sú vítaní

V Areon zabezpečujeme skladníkov a vodičov VZV pre prestížne spoločnosti ako HUSQVARNA, GARDENA alebo HYMER. Výhodou je, že na väčšinu pracovných pozícií sa v Areon môžete prihlásiť aj bez znalosti nemeckého jazyka a môžete rátať s doplnkovými službami, ako je zabezpečené ubytovanie.

V prvom rade musíte mať aspoň 3- mesačnú prax. Ak aj prax nemáte, viete začať na inej pozícii (napr. nakladanie a obsluha nízkozdvižného vozíka) a postupne sa k jazdeniu na VZV prepracovať.

V Nemecku býva podmienkou disponovať nemeckým preukazom VZV. Ten Vám zabezpečíme ihneď po Vašom príchode a tiež čiastočne prispejeme na jeho úradu.

Výhody práce na VZV v Nemecku

Práca na VZV v Nemecku ponúka množstvo výhod. Okrem vyšších platov a zabezpečeného ubytovania sú to aj tieto:

  • Budete pracovať pre renomované spoločnosti.
  • V Nemecku sú zvyčajne veľmi dobré pracovné podmienky a pracovné prostredie.
  • Príspevok na ubytovanie, príplatky za prácu nadčas, v sobotu atď., garancia navyšovania mzdy, či podpora koordinátora na mieste.
  • Práca na VZV nie je fyzicky náročná a vyžaduje len minimálne predchádzajúce skúsenosti.

Ako prebieha nábor

  1. Zareagujte na niektorú z našich pracovných príležitostí, ideálne aj so životopisom (úplne postačí SK/CZ verzia), alebo nám zatelefonujte do náborového centra.
  2. Následne Vás budú kontaktovať naše kolegyne z náboru, poskytneme Vám detailné informácie k jednotlivým pozíciám a zodpovieme všetky prípadné otázky.
  3. Následne vyriešime potrebnú dokumentáciu k nástupu. Budeme od Vás potrebovať výpis z registra trestov, ktorý si na počkanie vybavíte na každej pošte a vyplniť dokumenty dôležité na prípravu Vašej pracovnej zmluvy.
  4. Vycestovať za novou prácou môžete už o pár dní (v ideálnom prípade aj nasledujúci deň).

Ako náš zamestnanec získate podporu v Nemecku už od 1. dňa. Zabezpečujeme ubytovanie, zoznámenie s novým prostredím, podpora koordinátora v práci, pomoc s administratívnymi záležitosťami v novej krajine, či opora pri prípadných krízových situáciách.

Zhrnutie

Ak máte záujem pracovať v zahraničí v logistike, Nemecko je správnou voľbou. Ako vodič VZV viete s nami začať aj bez znalosti nemčiny a postupne sa prepracovať. Garantujeme navyšovanie mzdy a tí najschopnejší môžu po čase prejsť priamo do kmeňového stavu niektorej z TOP nemeckých spoločností.


Pridaj sa aj ty do našeho tímu a zarábaj viac!