27. 6. 2024

Odcestovať za prácou do Nemecka?

  • #Prečo Nemecko

Zdá sa Vám, že trend vycestovať za prácou do zahraničia už pominul a nie je to natoľko lukratívne ako v minulosti? My Vám ukážeme niekoľko benefitov, kvôli ktorým sa oplatí vycestovať za zárobkom.

Čas čítania: 2 min.
Autor
Juraj Wertlen
Marketing Manager

Známou a overenou pracovnou destináciou je Nemecko, ktoré ponúka Slovákom široké pole pracovných príležitostí na rozličných pozíciách.

So zárobkom budete spokojní

Pre každého, kto sa rozhodne, či už krátkodobo alebo na dlhšie obdobie, pracovať v zahraničí je primárnou motiváciou platové ohodnotenie.

Mzda je zaručená na úrovni platov v západnej Európe, čo sa so slovenskými výplatami (najmä v niektorých regiónoch) nedá porovnávať. Práve to je najväčším lákadlom, aby ľudia odišli za prácou do Nemecka. Samozrejmosťou je jej pravidelné vyplácanie a rôzne benefity, ktoré motivujú zamestnancov.

Viac výhod pre každého

Poctivú a dobre vykonanú prácu Slovákov či Čechov vedia v zahraničí oceniť. V porovnaní s pracovníkmi z iných krajín, ktorí pracujú v Nemecku naši zamestnanci vynikajú svojimi schopnosťami a nasadením.

Plusom, ktorý môže Slovákov presvedčiť na prácu v zahraničí, je možnosť získania nových skúseností a pracovných návykov, čo neskoršie ľahko zužitkujú na domácom pracovnom trhu, pre ktorý sa stanú perspektívnejší.

Nezanedbateľným je tiež fakt, že prácou v Nemecku sa mnohí naučia jazyk. To je ďalšia brána k novým možnostiam. Samozrejme, na cestovanie za prácou do zahraničia je potrebné si zvyknúť, ale po čase sa táto námaha vráti niekoľkonásobne. Vyskúšať by si to mal každý na vlastnej koži, aby vedel zhodnotiť, čo mu viac vyhovuje.

Veľa možností a podpora v Nemecku

Ako agentúra Areon sa špecializujeme na sprostredkovanie pracovných príležitostí v Nemecku v spolupráci so špičkovými nemeckými firmami. Našim zamestnancom ponúkame prácu v rôznych sektoroch, od priemyslu a výroby až po logistiku a skladovanie.

Máme bohaté skúsenosti s umiestňovaním pracovníkov do renomovaných spoločností. Naša ponuka zahŕňa pozície ako skladový manipulant, obsluha strojov, vodič vysokozdvižného vozíka, operátor výroby, zvárač MAG/CO2 a mnohé ďalšie. Pracovné miesta sú dostupné v regiónoch ako Bavorsko, Bádensko-Württembersko, Severné Porýnie-Vestfálsko a ďalších.

Okrem samotnej práce poskytujeme našim zamestnancom aj podporu vo forme ubytovania, záloh, pravidelných výplat, bonusov a pomoc s administratívnymi záležitosťami. Naši slovenskí koordinátori sú pripravení pomôcť s adaptáciou v novej krajine, vrátane poradenstva ohľadom vrátenia daní a žiadania o nemecké rodinné prídavky​.

Rozhovory s našimi zamestnancami si môžete pozrieť na našom YouTube profile

Pre viac informácií o aktuálnych pracovných ponukách a výhodách, ktoré ponúkame, nás kedykoľvek kontaktujte. Vaša cesta za lepšími pracovnými podmienkami a novými skúsenosťami sa môže začať práve s nami.