1. 6. 2022

Najväčšie kultúrne podujatia v Nemecku

  • #Zaujímavosti o Nemecku

Nemecko je krajina mnohých možností. Zaujímate sa o prírodu alebo ste skôr milovníkmi histórie či kultúry?

Čas čítania: 2 min.
Autor
lukas

Kultúra Nemecko 

Jednotlivé spolkové krajiny ponúkajú mnohoraké príležitosti na relax. My sa bližšie pozrieme na zopár z veľkého množstva možností a podujatí, ktoré sú pre Nemecko typické a lákajú domácich aj turistov zo zahraničia.

Milovníci piva si prídu na svoje

Azda najznámejším podujatím, ktorá je skutočnou medzinárodnou akciou roka je Oktoberfest. Toto podujatie je najväčším pivným festivalom na svete. Tradíciou siaha do roku 1810 a koná sa pravidelne na prelome septembra a októbra v Mníchove.

Turisti majú možnosť spoznať nemeckú kultúru a kolorit. Ide samozrejme o veľké množstvo druhov piva či tradičné jedlá (klobásy, praclíky). Sprievodný program predstavujú známe i menej známe hudobné telesá a kapely. Typické sú bavorské kroje a klobúky. Na svoje si tam prídu všetky vekové kategórie.

Kultúra reprezentovaná vážnou hudbou

Pre Nemecko je typická klasická hudba vďaka velikánom akými boli Mozart, Beethoven či Wagner. Samozrejme, dnes si môžete vybrať rôzne festivaly a koncerty populárnych žánrov, ale zažiť klasiku je niečo rýdzo nemecké. Veľkým podujatím je Mozartov festival v meste Würzburg, ktorý je najstarším svojho druhu. Každoročne tu vystupujú uznávané symfonické orchestre z celej krajiny.

Múzeá a architektúra očaria všetkých

V nemeckých múzeách nájdete ukryté ozajstné poklady. Oplatí sa navštíviť Ostrov múzeí v hlavnom meste Berlíne, kde nájdete pamiatky zo všetkých historických epoch. K múzeám s najväčšou zbierkou predmetov patrí Nemecké múzeum v Mníchove. Všetky väčšie nemecké mestá a mestečká ponúkajú svoju lokálnu kultúru a históriu v podobe múzeí a galérií rôzneho druhu.

Architektúra je tiež očarujúca a siaha až do antických dôb (Trevír). Úchvatná je gotická katedrála svätého Petra v Kolíne nad Rýnom. Novodobú architektúru reprezentuje napríklad Olympijský štadión v Mníchove. A to už nehovoríme o nespočetnom množstve malebných hradov a zámkov.

Nemecko ponúka pre každého niečo

Je množstvo miest a podujatí, ktoré reprezentujú nemeckú kultúru. Každá krajina či mesto ponúka to svoje. Jedlo, hudba, výtvarné umenie alebo šport. Možností je neúrekom. Stačí si len vybrať a len nechať unášať atmosférou Nemecka.