1. 6. 2022

Najkrajšie kultúrne pamiatky v Nemecku

  • #Zaujímavosti o Nemecku

Chystáte sa do Nemecka na výlet či dovolenku? Alebo si chcete po práci oddýchnuť a spoznať bližšie túto malebnú krajinu?

Čas čítania: < 1 min.
Autor
lukas

Pamiatky Nemecko

Nemecko má skutočne čo ponúknuť pre milovníkov prírody, kultúry či histórie. Obľúbených pamiatok je nespočetné množstvo a mnohé miesta a mestá priam dýchajú dávnou históriou.

Vitajte v hlavnom meste

Berlín je plný pamiatok, ktoré stoja za zmienku aj vzhliadnutie. Brandenburská brána, významný symbol mesta, patrí k neznámejším pamiatkam. Bola postavená v prvej polovici 18. storočia, tvorí ju päť prejazdov a pripomína aténsku Akropolu. Zaujme aj budova Reichstagu – Ríšskeho snemu, ktorý je dnes sídlom parlamentu.

Z cirkevných stavieb je známy Berlínsky dóm a zo zámkov rozľahlý Charlottenburg. Mnohými turistami je vyhľadávaná ikonická televízna veža Fernsehturm, ktorá je najvyššou stavbou v meste a známy Berlínsky múr. Berlín ponúka ešte omnoho viac nemeckých pamiatok.

Gigant Bavorsko

Najväčšia spolková krajina Bavorsko je bohatá na dych berúce miesta. Pomerne dobre známy je romantický zámok Neuschwanstein z 19. storočia. Bezpochyby patrí k turistami najnavštevovanejším pamiatkam Nemecka. Hlavné mesto Bavorska, Mníchov, Vás privíta na Marienplatz, kde stojí najstarší mariánsky stĺp v Európe. Blízko námestia stojí kráľovská rezidencia, ktorá je rozsiahlym komplexom budov postavených v renesančnom slohu.

Vyhľadávané sú aj kostoly (Panny Márie, svätého Petra či svätého Ducha). Mesto Augsburg je známe najstarším komplexom pre sociálne bývanie na svete Fuggerei, po jeho zakladateľovi Jakubovi Fuggerovi. Krásne je aj mesto Lindau na juhu Bavorska, ktorého historické centrum je vystavané na ostrove Bodamského jazera. V jeho prístave je známy maják a socha leva.

Na každom kroku skvost 

Mestá ako Brémy, Drážďany, Hamburg, Frankfurt, Štuttgart, Erfurt a mnohé iné ponúkajú nádherné historické pamiatky, budovy, kostoly a zámky. Krásne sú aj kúpele ako Wiesbaden a Baden-Baden. Svoj čas v Nemecku môžete využiť plnohodnotne a spoznať aspoň jeho malú časť.