31. 5. 2022

Aké sú výhody práce v Nemecku

  • #Prečo Nemecko

Ak máte záujem zmeniť nie len zamestnanie, ale aj vzduch môžete porozmýšľať nad prácou v Nemecku. Čo všetko to môže pre Vás znamenať a aké sú konkrétne výhody? Na to sa bližšie pozrieme v nasledujúcom článku.

Čas čítania: < 1 min.
Autor
lukas

Zárobok, ktorý motivuje

Je všeobecne známe, že minimálna mzda v konkrétnej spolkovej krajine, ale aj celkovo priemerná mzda v Nemecku je neporovnateľne vyššia ako slovenská. Zárobkom v Nemecku si tak môžete veľmi dobre privyrobiť. A to je hlavná výhoda, pre ktorú je práca v Nemecku u Slovákov populárna.

Spoznajte iný systém finančného aj pracovného ohodnotenia 

Obľúbeným benefitom pre ľudí pracujúcich v Nemecku je kratší pracovný týždeň, ktorý má 35 hodín. Populárne sú aj prémie (letné či vianočné), dni dovolenky navyše alebo zľavy na rôzne firemné produkty.

Ak pracujete na nemeckú zmluvu máte zabezpečené povinné zdravotné a sociálne poistenie ako majú Nemci. Byrokracia okolo pracovnej zmluvy a povolení nie je náročná, čo je ďalšou výhodou, vďaka ktorej je možné mať pracovný štart v cudzine uľahčený.

Možnosť zamestnať sa aj bez znalosti jazyka

Nemálo Slovákov by rado šlo za prácou do Nemecka, ale odrádza ich jazyková bariéra. Na mnohých pracovných pozíciách sa však znalosť jazyka nevyžaduje, čo je výhodou aj pre tých, ktorí nemčinu neovládajú. A na druhej strane, niet lepšej príležitosti ako sa jazyk naučiť než pracovať v danom prostredí.

Šanca na úspech

Pre Slovákov, ktorí túžia po kvalitnom zárobku je Nemecko krajina neobmedzených pracovných príležitosti. Roboty je tam viac než dosť a kto sa pracovať nebojí, môže chytiť životnú šancu do svojich rúk, zarobiť si, vypracovať sa a niečo dokázať.